Замена тормозных колодок


Гальмівні колодки відносять до основного елемента гальмівної системи, завдяки якому сповільнюється швидкість обертання коліс. Цей процес можливий завдяки тертю, що виникає об поверхню колеса або гальмівний диск. Заміна гальмівних колодок належить до нескладної процедури, яку здійснюють фахівці СТО “КиївСхід”.

Заміна гальмівних колодок на лівому березі Києва

Гальмівні колодки слід міняти з певною періодичністю. Так, на авто з АКПП колодки слід міняти через кожні 25 – 30 тисяч кілометрів, на авто з МКПП – через кожні 30 – 50 тис. км. На передні гальмівні колодки лягає більше навантаження, у зв’язку з чим вони підлягають заміні частіше, ніж задні гальмівні колодки.

Основні чинники, які впливають на ступінь зношеності колодок, а отже, і вказують на необхідність їхньої заміни:

 • стиль їзди;
 • кліматичні умови, в яких експлуатується автомобіль;
 • якість складових авто (деталей);
 • незадовільний стан доріг;
 • закінчення ресурсу роботи.

Крім того, якщо до цього проводилася заміна колодок неякісно, то це теж може позначатися на швидкому “виході з ладу” гальмівних колодок. Рекомендовано проводити перевірку гальмівних колодок і системи в цілому через кожні 10 тисяч кілометрів. Основну увагу слід звертати на роботу колодок у процесі гальмування, на плавність гальмування, на наявність шумових ефектів і скрипів.

Особливо зменшує періодичність заміни гальмівних колодок їзда по бездоріжжю, експлуатація автомобілів у складних кліматичних умовах. У такому разі гальмівні колодки підлягають частішій заміні.

Ознаки та необхідність заміни гальмівних колодок

Основні ознаки необхідності заміни гальмівних колодок:

 • неадекватна поведінка гальмівної системи;
 • скрипи, шумові ефекти під час гальмування;
 • удари в разі різкого гальмування;
 • наявність довгого гальмівного шляху;
 • поява пилових частинок і металостружки на гальмівних колодках.

Гальмівні колодки підлягають заміні попарно – на передніх або задніх колесах. Не можна допускати того, щоб колодки на парі коліс мали різний ступінь зношеності. Слід проводити заміну гальмівних колодок своєчасно, оскільки зношені колодки сильно пошкоджують гальмівні колодки, в кінцевому підсумку вартість ремонту може зрости в рази.

Під час заміни гальмівних колодок слід звертати увагу і на стан інших елементів гальмівної системи, так, під час заміни колодок вивчають:

 • ступінь зносу гальмівних дисків;
 • цілісність і стан гумових чохлів і пильовиків;
 • стан гальмівних шлангів.

Заміна передніх і задніх гальмівних колодок відрізняються і мають свої нюанси, крім того, для кожного автомобіля процедура заміни має свої нюанси. Гальмівна система автомобіля належить до однієї з невід’ємною і відповідальних частин авто, тому підлягає регулярному огляду і перевірці. Для того щоб прийняти остаточне рішення про заміну колодок слід звернути на такі моменти як залишкова товщина фрикційного шару, наявність механічних пошкоджень.

Якісні гальмівні колодки – запорука безперебійної роботи гальмівної системи в цілому, тому не рекомендовано економити на такому елементі системи. Рекомендації при заміні колодок прості – слід купувати колодки відмінної якості і ті, які підходять для конкретної марки автомобіля. На СТО “КиївСхід” ви зможете поміняти гальмівні колодки вчасно і з гарантією якості!