Заміна опор амортизатора та опорних підшипників


У будь-якому автомобілі підвіска відіграє величезну роль, а саме незалежно від конструкційної будови цей елемент забезпечує відмінну керованість. Опорний підшипник відносять до деталі передньої підвіски, без якої не зможе функціонувати автомобіль. Якби не було підшипника, то кермо б поверталося з особливими труднощами, туго і зі скрипом. На такому автомобілі пересуватися стане неможливим. Амортизаторні опори потрібні для забезпечення плавності ходу, згладжування ударів і вібрацій у разі їзди по бездоріжжю. Опорний підшипник відносять до верхньої опори амортизатора, в разі несправного стану – його потрібно негайно поміняти.

Опорні підшипники: будова і функціональне призначення

З регулярною періодичністю потрібно перевіряти стан опор амортизатора і підшипників, а в разі потреби – проводити заміну. До складу опорного підшипника входять три основні елементи:

 • верхня металева пластина з кріпильними елементами;
 • нижню основу;
 • сам підшипник.

Опорні підшипники передніх стійок монтуються на будь-які легкові автомобілі, незважаючи на те, які транспортні засоби – із заднім або переднім приводом.

Заміна опор амортизатора та опорних підшипників на Дарниці

Опорні підшипники, як і будь-які елементи та деталі автомобілів, з плином часу можуть зношуватися або ламатися, тобто вони мають певний ресурс. Залежно від умов експлуатації та моделі автомобіля заміну підшипників можливо проводити через кожні 50 – 100 тисяч кілометрів. Однак часто підшипники можуть “вийти з ладу” набагато раніше. Основні причини “виходу з ладу”:

 • їзда по бездоріжжю;
 • погана якість запчастин і деталей, використання неоригінальних деталей;
 • руйнування опорного підшипника внаслідок механічних пошкоджень (ударів, аварій, ДТП);
 • проникнення бруду і води на деталі опорного підшипника.

Основні ознаки несправностей опорних підшипників

Існують деякі ознаки несправностей підшипників. Так, до основних несправностей підшипників відносять такі:

 • наявність стукотів і шумів під час їзди нерівною поверхнею і бездоріжжям;
 • звук подібний до хрускоту під час поворотів із креном під час їзди на автомобілі;
 • зниження керованості транспортним засобом.

Якщо ви помітили один з перерахованих вище симптомів, то слід провести діагностику автомобіля і визначити необхідність здійснення заміни опорного підшипника. Для того щоб продовжити термін експлуатації підшипника потрібно дотримуватися певних порад і рекомендацій:

 1. Потрібно з обережністю їздити дорогами, уникаючи пересування по вибоїнах, вибоїнах, нерівностях.
 2. Заборонено різко гальмувати на авто і різко не стартувати з місця з вивернутим кермом.
 3. Якщо ви помітили один із перелічених симптомів “виходу з ладу” підшипника, потрібно негайно провести заміну підшипника.
 4. Для заміни опорного підшипника слід використовувати тільки високоякісні деталі фірмового виробництва.
 5. Час від часу потрібно перевіряти функціонування стійок, прислухаючись до сторонніх звуків і шумів.

Фахівці “КиївСхід” зроблять заміну опор амортизатора і опорних підшипників, з використанням високоякісних матеріалів, інструментів і обладнання. Тільки з професіоналами “КиївСхід” будь-які роботи проводяться з гарантією якості в чітко обумовлені терміни.