Експлуатація автомобіля передбачає регулярне обслуговування і технічні огляди. Недоглянута машина працює погано і швидко виходить з ладу.
Одна з найпопулярніших і найнеобхідніших процедур – заміна оливи в коробці передач. Витривалі та елегантні агрегати CITROEN також потребують періодичної заміни трансмісійної оливи.
Коли варто задуматися про заміну масла в АКПП CITROEN?
Виробник припускає, що авто буде використовуватися тільки в гарантійний період і тільки в оптимальних умовах. Однак у житті все виходить навпаки: машина їздить стільки, скільки тримається на колесах, а якість дорожнього покриття залишає бажати кращого. Тому і заміна оливи в коробці передач, всупереч переконанням виробника CITROEN, в певний момент просто необхідна.
Зрозуміти, що настав час вирушати на СТО за свіжою трансмісійною оливою, можна за такими ознаками:
- з’явилися поштовхи і ривки АКПП;
- некоректне перемикання швидкостей, затримка під час переходу на іншу швидкість;
- виникнення вібрації, особливо під час простою.
Дбайливий автовласник перевіряє рівень масла в АКПП CITROEN кожні 3000 км пробігу. Це не означає, що рідину слід так часто міняти. Просто варто контролювати рівень оливи, щоб уникнути проблем з автомобілем.
Як уберегти авто CITROEN від перегріву коробки передач
Перевищення температури трансмісійної оливи веде до погіршення властивостей змащувальної рідини. Звідси – швидкий знос деталей і поломка машини.
Запобігти перегріву масла в АКПП допоможуть такі поради:
- перший крок до підвищення температури масла в АКПП – різкі старти і круті віражі;
- прогрівання автоматичної коробки передач також сприяє перегріву оливи;
- у конкретних випадках допоможе додатковий радіатор охолодження.
Якість мастила, що заливається, відіграє не останню роль у загальному стані авто CITROEN. Використовувати треба тільки оригінальне мастило, підробки дуже погано впливають на вузли машини і сприяють швидкому виходу її з ладу.
Перевірка рівня масла в АКПП CITROEN
Щоб упевнитися в достатній кількості оливи в коробці передач CITROEN, знадобиться провести низку робіт. Процедура нескладна, але вимагає деякої майстерності:
- машину слід прогріти;
- натиснути педаль гальма, прогнати кулісу всіма передачами, встановити в положення “паркування”;
- заїхати на рівне місце;
- заглушити мотор;
- відкрутити зливну пробку (не до кінця);
- поспостерігати, як тече масло – якщо з’явилася тонка цівка або побігли швидкі краплі, то масла вистачає.
Під час перевірки рівня масла в АКПП CITROEN рекомендується звертати увагу на колір рідини. Потемніле масло краще відразу міняти на нове.